23 C
Konya
5 Ağustos (Perşembe) - 2021

Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal fuarı açılıyor

Ticaret Bakanlığı himayesinde Selçuk Üniversitesi iş birliğiyle Türkiye’nin Makinecileri tarafından gerçekleştirilecek olan Agrivirtual Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı, 22–26 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor.

Selçuk Üniversitesi tarafından yerli ve milli yazılımla hazırlanan Agrivirtual, Türkiye’nin 3 boyutlu ilk sanal fuarı olacak.

Stantlar arasında gezi seçeneklerine, konferans salonundan, toplantı odalarına fiziki fuar deneyimini birebir sanal ortama taşıyan Agrivirtual fuarının açılışı Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN tarafından gerçekleştirilecektir.

Yerli ve milli yazılımla hazırlanan fuar, www.agrivirtual.com.tr adresinden 5 gün boyunca 7/24 ziyaret edilebilecek.

Dünyadan ve Türkiye’den yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçiye uygun olarak yazılımı geliştirilen fuarda; traktörden hasat makinelerine, toprak işlemeden sulamaya, ekim makinelerinden hayvancılık ekipmanlarına, taşımadan akıllı tarım teknolojilerine kadar tarım ve hayvancılık sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm makine teknolojileri görücüye çıkacak. 5 ana holden oluşan Agrivirtual, holler ve koridorlar arasında serbest dolaşma, sergilenen ürünler hakkında stant görevlileriyle yazılı ya da görüntülü görüşme, ürünler hakkında dijital broşürler edinme ve sergilenen ürünleri 3D olarak detaylıca inceleme fırsatı sunacak.

FİZİKİ FUARLARI ARATMAYACAK

Agrivirtual’da 6 farklı tipte sunulan alanları, fiziki fuarları aratmıyor. 3D ürün, katalog, şirket bilgisi, ürün fotoğrafları, TV ekranı, tanıtım videoları, yazılı ve görsel iletişim kanalları ile donatılan stantlar 22-26 Haziran tarihlerinde www.agrivirtual.com.tr adresinden 7/24 ziyaret edilebiliyor.

Bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden erişim sağlanabilen dijital fuar portalına internet üzerinden kolayca ulaşılabilmekte ve ziyaret edilebilecek. Dijital fuar başvurusunun ardından, fuar düzenleme aşamasına, fuar esnasından fuar sonuna kadar hem ziyaretçiler hem katılımcı şirketler için online olarak canlı destek hizmeti verilecektir. Aynı zamanda canlı olarak ziyaretçilerle etkileşim kurulabilen stantlarda katılımcı kurumların temsilcileri aynı anda standı yönetebilir ve ziyaretçilerle etkileşime geçebilecektir. Gerek fuar katılımcıları, gerekse diğer kurum ve kuruluşlar sunulan stant hizmetleri dışında belirlenen alanlara reklam verebilecek veya sponsor olabilecekler.

Kamu – Üniversite – Sanayi İşbirliği modelinin en somut örneklerinden birisi olan Agrivirtual Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı dünyada Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sektörü alanında gerçekleştirilen ilk sanal fuarı olma özelliği taşıyor.

T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde Makine İhracatçıları Birliği (Türkiye’nin Makinecileri) ve Selçuk Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Agrivirtual, Türkiye İhracatçılar Meclisi Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD),Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED), Konya Teknokent, AGRO TV, Ziraat Bankası ve Sabah Gazetesi tarafından destekleniyor.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER