23 C
Konya
5 Ağustos (Perşembe) - 2021

SÜ öğrencileri Türkiye’nin gururu oldu

Türkiye Kadın Tekvando Millî Takımı, Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 2’si altın, 5 madalya kazandı. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Zeliha Ağrıs ülkemize altın madalya kazandıran isimlerden biriydi. Rukiye Yıldırım da bronz madalyanın sahibi oldu.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’de düzenlenen 8. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda ülkemizi büyük kadınlar kategorisinde millî takım adına 5 sporcu temsil etti. Koronavirüs pandemisi nedeniyle son olarak Mart ayında uluslararası bir organizasyon için tatamiye çıkabilen kadın Tekvandocularımız şampiyonada 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Zeliha Ağrıs 53 kiloda birbirinden başarılı maçlar çıkararak altın madalya kazandı ve bayrağımızı İstiklal Marşı eşliğinde göndere çektirdi. Şampiyonada 49 kiloda Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi yük sek lisans öğrencisi Rukiye Yıldırım da bronz madalyanın sahibi oldu.

“BİZLERİ GURURLANDIRAN MİLLİ SPORCULARIMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Ülkemizi ve Selçuk Üniversitesini gururla temsil eden ve önemli başarılar elde eden Zeliha Ağrıs ve Rukiye Yıldırım’ı tebrik eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, ”Olimpiyat yolunda emin adımlarla ilerleyen ve bizleri gururlandıran millî sporcularımızı ve Tekvando Millî Takımlar Teknik Direktörü Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Şahin’i yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Millî Sporcularımızın başarısında emeği geçenleri de tebrik ediyorum. Selçuk Üniversitesi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da öğrencilerimize her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Çünkü geleceğimizi onlara emanet edeceğiz. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sunmalıyız ki geleceğimiz emin ellerde olsun. Gerek bilimsel faaliyetlerde gerekse sosyal ve sportif etkinliklerde öğrencilerimize yeni ufuklar açmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

BAKAN KASAPOĞLU VE BAŞKAN ŞAHİN SPORCULARI TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda, 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Kadın Tekvando Millî Takımı’nı kutladı. Bakan Kasapoğlu, yayımladığı tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı: “Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Hırvatistan’da 8’incisi düzenlenen Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya alan Hatice Kübra İlgün ve Zeliha Ağrıs ile gümüş madalya alan İkra Kayır, Nafia Kuş ve bronz madalya alan Rukiye Yıldırım’ı tebrik ederim. Olimpiyat öncesinde Kadın Tekvando Millî Takımımızın almış olduğu bu başarı bizleri gururlandırmıştır. Millî sporcularımızın bu yolda sarf ettiği çabanın olimpiyat madalyaları ile sonuçlanmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin de tüm sıkletlerde madalya kazanan kadın millî takımını kutladı. Başkan Şahin, “Mart ayından bu yana koronavirüs nedeniyle uluslararası müsabakalara katılamıyorduk.  Yaklaşık 8 aylık aranın ardından Hırvatistan’da yapılan şampiyonaya tüm tedbirlerimizi alarak katıldık. Sporcularımız 8 ay aranın ardından bıraktıkları yerden devam ettiler. 5 sporcumuz da madalya kazanmayı başardı. Hepsini tek tek kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER