8.7 C
Konya
24 Eylül (Cuma) - 2021

Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Faaliyetlerine Başladı

Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi artık Sonsuz Şükran Köyü’nde faaliyet gösterecek.

 Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’un teveccühü ile Sonsuz Şükran Köyü’nde çalışmalarına başlayan merkez; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Sonsuz Şükran Köyü kurucusu Mehmet Taşdiken, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Türkmenoğlu, sinema camiasının temsilcileri, köy sakinleri ve pek çok ziyaretçiyle tabelasını asarak faaliyetlerine başladı.

Sonsuz Şükran Köyü’nde bir araya gelen Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Sonsuz Şükran Köyü Kurucusu Mehmet Taşdiken, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Türkmenoğlu, sinema sektörünün önemli isimlerinden Yönetmenler Reis Çelik, Bilet İlhan, Atalay Taşdiken, Ali Özel, Yapımcı Ahmet Edebali, Oyuncular Mehmet Usta, Nilüfer Açıkalın, Müzisyenler Youki Yamamoto, Hüseyin Özel, Osman Yaman, Jehat Hekimoğlu, Besteciler Ali Osman Erbaşı, Arif Çelik gibi pek çok duayen ve ödüllü kültür ve sanat insanı, merkezin tabelasını asarak faaliyete başlamasına eşlik etti.

Selçuk Üniversitesi ile Sonsuz Şükran Köyü’nün birlikteliğinin ortaya çıkmış olmasının önemine değinen katılımcılar, bu merkezin sadece Hüyük’e ve Konya’ya değil, ülkemizin kültür ve sanatına oldukça önemli artı değerler katacağına, aynı zamanda akademik anlamda da bilim dünyasına büyük katkılar sunacağına inandıklarını belirttiler.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER