9.7 C
Konya
23 Eylül (Perşembe) - 2021

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’dan patent sahibi öğretim üyelerine ziyaret

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 2000’li yılların başlarında birlikte çalışmaya başlayarak tıp/diş hekimliği alanlarında şimdiye kadar birçok patente imza atan öğretim üyeleri Prof. Dr. İlhami Çelik ve Prof. Dr. Ercan Durmuş’u ziyaret etti.

Veteriner Fakültesinde gerçekleştirilen ziyarete, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ile Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyfullah Haliloğlu eşlik etti. Rektör Prof. Dr. Aksoy, Ar-Ge ve inovasyon projeleri geliştiren Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı (ABD) Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik ile Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Durmuş’tan bilgi aldı.

Deve kuşu yumurtası, tavuk yumurtası, yumurta kabuk ve zarından tıp/diş hekimliği alanlarına yönelik iyileştirici ve tedavi edici birçok ürünle ilgili Ar-Ge faaliyetinde bulunan öğretim üyeleri Prof. Dr. Çelik ile Prof. Dr. Durmuş, bu yıl da ‘Dental ve Ortopedik İmplant Yüzeylerinin Organik Biyoaktif Materyalle Kaplanması’ başlıklı çalışmaları ile patent sahibi oldu. Öğretim üyelerinin birçok patente sahip olmasının yanı sıra çok sayıda yurt dışı yayın ve sanayi projesi de bulunuyor.

Rektör Aksoy, ziyaret sonrası Fakülte bahçesinde öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER