23 C
Konya
5 Ağustos (Perşembe) - 2021

Selçuk öğrencileri için ‘Genç Ofis’ kurulacak

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Protokolle; üniversite öğrencileri ile akademik ve idari personelin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi; bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra gençlerin yükseköğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması ve desteklenmesi amaçlanıyor.

Protokol kapsamında; SÜ Keykubat Köşkü içerisinde giriş katta Selçuk Üniversitesi tarafından Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilen alanda, ‘Genç Ofis’ kurma çalışmalarına başlanacak. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerekli tadilat işlemlerinin yapılmasının ardından, tahsis edilen alanda kitap kafe, proje odası, mavi oda (gönüllülük odası), çok amaçlı atölye ve kafeterya alanı yer alacak.

Üniversite gençliği için ortak projelerin geliştirileceği protokolle; öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik hizmetlerinden aktif şekilde faydalanmaları için imkân sunulacak.

“ÖNEMLİ BİR YERE, ÖNEMLİ BİR OFİS AÇIYORSUNUZ”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy yaptığı konuşmada, Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alan Selçuk Üniversitesinin, 70 bine yakın öğrencisiyle önemli bir genç nüfusu bünyesinde bulundurduğunu söyledi. Bu doğrultuda, Gençlik ve Spor Bakanlığının sağlamış olduğu iş birliğinin, gençlere ve üniversiteye önemli katkı sunacağına inandığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Bu anlamda, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umut ediyorum; ortak faaliyet ve programlara, artırarak devam ederiz. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsis ettiğimiz alan yaklaşık 200 metrekareye sahip ve Üniversitemizin en güzide yerlerinden bir tanesi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün projelerine inanıyor ve güveniyoruz.  Gerçekten önemli bir yere, önemli bir ofis açıyorsunuz. Ofisin, bölgenin en dinamik üniversitelerinden bir tanesi olan Selçuk Üniversitesinde kurulması, büyük bir ehemmiyet arz ediyor.  Protokolün, hepimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ GENÇ OFİSİ OLARAK HİZMET VERMESİNİ DİLİYORUZ”

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ise Rektör Prof. Dr. Aksoy’un gençliğe gereken değeri verdiğini belirterek, “Öncelikle Genç Ofis tahsis ve iş birliği protokolüne göstermiş olduğunuz katkıdan dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinesinde, gerek liselerimiz gerek üniversitelerimizle gençlerimizin eğitim-öğretimlerine devam ederken sosyal sorumluluk, gönüllülük ve kişisel gelişimlerine katkı sunabilmek amacıyla Genç Ofisler oluşturmayı amaç edinmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah, Selçuk Üniversitesinde açacağımız Genç Ofis’in Türkiye’de en iyi Genç Ofis olarak hizmet vermesini arzu ediyoruz. Örnek bir Genç Ofis hizmete sunmak için tüm gayretlerimizi sarf edeceğiz. Protokolümüzün hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Protokol törenine, Selçuk Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Abdullah Özdemir ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Harun Aydın da eşlik etti.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER