8.7 C
Konya
24 Eylül (Cuma) - 2021

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden “Sorularla Konya” Bilgi Yarışması

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından genç bireylerin Konya’yı daha yakından tanımaları ve yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri amacıyla “Sorularla Konya” isimli bilgi yarışması düzenledi. 1-5 Şubat 2021 tarihinde her gün akşam 19:00-21:00 saatleri arasında www.sorularlakonya.com web adresinden düzenlenen yarışmaya 12-15 yaş aralığındaki tüm genç bireyler katılabilecek.

Yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik faaliyetler düzenlediklerini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Sorularla Konya” adlı bilgi yarışmasının düzenledikleri etkinliklerden bir tanesi olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Konya’mızdaki 12-15 yaş arası öğrencilerimize yönelik 1-5 Şubat tarihleri arasında her gün 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştireceğimiz yarışmanın öncelikli amacı; öğrencilerimizin ara tatilde aileleri ile beraber öğretici bir faaliyet içinde olmaları ve Konya’mızın tarihi-kültürel potansiyeli hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları. Kapsamı itibariyle ilçelerimizle birlikte şehrimizin tamamını içine aldığından; Konya’da tarihi ve turistik açıdan önemli yerler ile coğrafi, ekonomik ve kültürel özelliklerin pek çoğunu bu yarışma sayesinde öğrenmiş olacaklar. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Projede yer alan sorular Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından pedagojik olarak incelenen ve onaylanan yarışma 5 bölümden oluşuyor. Katılımcılara Konya’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerini anlatan 241 soru sorulacak. Yarışmacılar, sisteme T.C kimlik numaraları ve telefon numaraları ile üye olduktan sonra giriş yaparak soruları görebilecekler. Yarışma başladıktan sonra sorular tek tek açılacak ve cevaplanan soruya geri dönülemeyecek. Yarışmada temel hedef; yarışmacıların 5. günün sonunda en kısa sürede en fazla doğru cevaba ulaşabilmesi olacak. Eşit sayıda soru cevaplayanlardan; en hızlı sürede bitirenler ya da yaşça en küçük olanlar tercih edilecek.

Yarışmada; birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye ise dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER