9.7 C
Konya
23 Eylül (Perşembe) - 2021

Karatay Belediyesi’nden Karatay’daki Lise Öğrencilere Bilim ve Teknik Dergisi

Karatay Belediyesi tarafından Karatay ilçesinde ikamet eden lise öğrencilerine her ay TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi hediye edilerek gönderilecek. Karatay’daki tüm lise öğrencilerinin 1-5 Şubat 2021 tarihleri arasında https://bilimteknik.karatay.bel.tr/ adresinden kaydını oluşturması yeterli olacak.

Karatay ilçesindeki bütün okulların eğitim kalitesi ile başarısının yükseltilmesi, öğrencilerin çok daha rahat ve sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmesi amacıyla bugüne kadar her türlü desteği veren Karatay Belediyesi eğitimin akademik kalitesinin artması için yeni bir projeye daha imza attı. TÜBİTAK işbirliğiyle ilçedeki bütün ilkokul, ortaokul ve liselere Popüler Bilim Yayınları Kitaplığı kazandıran Karatay Belediyesi şimdi de her ay Karatay’da öğrenim gören tüm lise öğrencilerine yönelik TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisi gönderecek.

Bilime ve teknolojiye verdikleri her desteğin kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, projeyi hayata geçirirken “Bilimle Gelişen Bir Başka Karatay” anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek: “İlçemiz genelindeki tüm lise öğrencilerimize her ay göndereceğimiz dergilerimizle gelecekte bilim insanı olma yönünde bir yönlendirme yapmayı hedefliyoruz. Bu da aslında bir bakıma ülkemizde bilimin gelişimine de katkı sunacaktır. Projeyi ilçemizde hayata geçirmiş olmaktan dolayı ayrıca mutluyuz. Geçtiğimiz yıl TÜBİTAK işbirliği ile ilçemizdeki bütün ilkokul, ortaokul ve liselere Popüler Bilim Yayınları Kitaplığı kurmuştuk. Şimdi hayata geçirdiğimiz bu projemizle de gençlerimizi bilim ve teknolojiye yönlendirerek eğitime yaptığımız yatırım ve hizmetlerimizi taçlandırmış olduk. Yeni projemiz tüm lise öğrencilerimize hayırlı olsun. İlçemizdeki bütün eğitim yuvalarının ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımız dahilinde gereken desteği vermeye devam edeceğiz” sözlerini yer verdi.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER