6.7 C
Konya
25 Eylül (Cumartesi) - 2021

Bosna Hersek Büyükelçisi’nden Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a Ziyaret

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Selçuk Üniversitesi’nin, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Aksoy, “Bizler, öğrencilerimizin güzel bir geleceğe sahip olması, kendi ayakları üzerinde durabilmesi için gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin bilgi hazinesini genişletmek ve onların iş hayatına hazır hâle gelmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik, etmeye de devam ediyoruz. Çünkü geleceğimiz onlara emanet.” açıklamasında bulundu.

Türkiye ile Bosna Hersek arasında güçlü bir bağın olduğunu söyleyen Büyükelçi Alagic ise; “Türkiye, zor zamanlarımızda hep bizim yanımızda yer aldı. Bu ziyaretlerin iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bizim için Selçuk Üniversitesi de Türkiye’nin öncü kurumlarından biri. Eğitim için Bosna Hersek’ten Konya’ya, Selçuk Üniversitesine gelen öğrencilerimiz, iki ülke arasındaki bağların daha da güçlenmesine vesile olacak.” diye konuştu.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -spot_img

HABERLER